Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Kto z Was osobiście montował tempomat w 0II?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • jabloniec, a kodowałeś sterownik kierownicy w ogóle?
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
    poprzednie modele:
    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

    Komentarz


    • Może komuś się przyda:

      Pacjent: O2 w wersji Ambiente 2006
      oryginalnie zamontowany sterownik kierownicy typu midline 1K0 953 549 AF
      ilość kabelków wychodzących z modułu: 9
      oryginalna manetka 1K0 953 513

      Wymiena manetki na 1K0 953 513G z tempomatem.

      Sam montaż manetki przebiegł sprawnie zgodnie z opisem z forum. Operacja przeprowadzona na odpiętym aku.
      Po przeszczepie podpięcie aku, adaptacja przepustnicy 01Engine-Basic settings kanał 60 i kodowanko:

      01Engine-CodingII: 11463
      16Steering wheel-coding: 0000042 (nie mam multikiery)
      Działanie przycisków tempomatu rozpoznawalne w sterowniku.

      Pierwszy autoscan:

      Address 16: Steering wheel Labels: 1K0-953-549-MY8.lbl
      Part No SW: 1K0 953 549 AF HW: 1K0 953 549 AF
      Component: Lenksäulenmodul 034 0070
      Coding: 0000042
      Shop #: WSC 73430 790 00000
      VCID: 76E851B201102BAEA59

      1 Fault Found
      01044 - Control Module Incorrectly Coded
      000 - - - Intermittent

      Ponowne wpisanie tego samego kodu 0000042 do sterownika, wyłączenie zapłonu, zaryglowanie drzwi, odryglowanie wączenie zapłonu i kolejny autoscan:

      Address 16: Steering wheel Labels: 1K0-953-549-MY8.lbl
      Part No SW: 1K0 953 549 AF HW: 1K0 953 549 AF
      Component: Lenksäulenmodul 034 0070
      Coding: 0000042
      Shop #: WSC 73430 790 00000
      VCID: 76E851B201102BAEA59

      No fault code found.

      Tempomat działa poprawnie. Niestety kontrolki informującej o pracy tempomatu brak. W output test zegarów takowa się też nie pojawia. Zepsuta dioda czy kolejna dziadowska oszczędność ?

      Komentarz


      • Zamieszczone przez koleś
        Z wtyczki modułu musi Ci wychodzić kabelek czarno biały. On jest do tempomatu. Sprawdź czy go masz.

        W manetce są dwa żółte kabelki w pinach 5 i 10, które trzeba zmostkować i włożyć w miejsce pinu 10. Inaczej mówiąc pin 5 dołączyć do 10. Literka nie ma znaczenia. Ja zakładałem manetkę z A do octy poliftowej i działała.


        A kabelek, o który pytasz to nie ma wychodzić z pinu 9 tylko 13 (z wtyczki modułu) do pinu 4 w niebieskiej na podszybiu. Z podszybia do sterownika silnika kabelek już jest.
        Gdybyś go nie miał to mogę Ci taki wysłać.
        .
        hej mecze dalej, pin 13 obecny (biało czarny), zmostkowałem dwa żółte w manetce i dalej pi.... łosia nie działa. Czy jeżeli w VCDS było zmieniane wcześniej (przed lutowaniem) to należy jeszcze raz zakodowac?? Czy powinno banglać, bez ponownego kodowania?

        Komentarz


        • zobacz, czy w blokach pomiarowych sterownik widzi naciskanie guzików na manetce - sterownik pod kierownicą i silnik
          jak dalej tempomat nie działa, to go wykoduj z silnika i zakoduj jeszcze raz
          Pozdrawiam
          Marcin

          Komentarz


          • Panowie jestem zielona w temacie, ale mam pytanie do fachowców - ile kosztuje założenie tempomatu i ewentualnie kto w okolicach Wawy mógłby to zrobić?
            Octavia II FL 2011

            Dzięki za wszelkie porady

            Patka

            Komentarz


            • Poszedł Pw

              Komentarz


              • Witam kolegów, mam zamiar zamontować tempomat u siebie (O2 FL) więc jeśli ktoś posiada krążącą tu instrukcję to proszę o przesłanie.
                Kubala
                ------------------------------------
                było 139 KM i 310 Nm
                jest 105 KM i 240 Nm (i jest dobrze)

                Komentarz


                • Jaki rocznik auta ew. wersja wyposażenia
                  Skoda Octavia II FL
                  Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                  https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez [email protected]
                    Panowie jestem zielona w temacie, ale mam pytanie do fachowców - ile kosztuje założenie tempomatu i ewentualnie kto w okolicach Wawy mógłby to zrobić?
                    Octavia II FL 2011

                    Dzięki za wszelkie porady

                    Patka
                    Podobne pytanie, tylko bliżej Łodzi bo jak kiedyś zapytałem w ASO to mi krzykneli około tysiąca

                    Komentarz


                    • U Zimnego na Legionów zapytaj.
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • Mam nadzieje że uda mi się ten mod zrobić samemu, manetkę kupiłem za 60zł i zostaje kodowanie, więc jak czegoś nie spieprzę to cały koszt tempomatu.
                        Kubala
                        ------------------------------------
                        było 139 KM i 310 Nm
                        jest 105 KM i 240 Nm (i jest dobrze)

                        Komentarz


                        • Panowie mam pytanie do fachowców - ile kosztuje założenie tempomatu i ewentualnie kto w okolicach Wawy mógłby to zrobić?Może być też Łomża,Zambrów,Białystok.Octavia 2005r.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez bobi124
                            Panowie mam pytanie do fachowców - ile kosztuje założenie tempomatu i ewentualnie kto w okolicach Wawy mógłby to zrobić?Może być też Łomża,Zambrów,Białystok.Octavia 2005r.
                            Wpadnij na spota warszawskiego to się popsuje, znaczy założy
                            Best ET = 13.666
                            Skrome 2.0 tdi ~280KM/500Nm
                            PerfectService by DGW

                            http://allegro.pl/listing/user/listi...?us_id=1233872
                            http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/1oson/

                            Komentarz


                            • kubala gdzie kupiłeś manetkę za 60 zł ?? :-)
                              Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

                              Komentarz


                              • Oczywiście na alledrogo, z końcówką A do O2 przed FL można już kupić za 25zł, lepiej dopytać o stan wizualny, a po FL widziałem już za 50 zł z końcówką G i F.
                                Kubala
                                ------------------------------------
                                było 139 KM i 310 Nm
                                jest 105 KM i 240 Nm (i jest dobrze)

                                Komentarz


                                • Cześć !

                                  Ostatnio znowu zrobiłem kilkaset kilometrów drogami szybkiego ruchu i znowu wrócił temat tempomatu...
                                  Ponieważ z tego co zauważyłem w przyrodzie występują co najmniej dwie wersje manetek, czy ktos z was mógłby doradzić mi jaki numer powinna mieć manetka do mojego samochodu ?

                                  OII FL kwiecień 2010
                                  W razie potrzeby mog podesłać VIN.

                                  Dzięki !

                                  Komentarz


                                  • Witam,

                                    czy ktoś ma namiary na kogoś kto zamontowałby manetkę wersja z końcówką G w mojej OII ? manetkę już mam , moja octavia to wersja ambiente MY2008 , z tego co pisano w postach na forum jest duża szansa na to, że wystarczy dostawienie manetki plus kodowanie, w związku z czym potrzebuje namiaru na osobę która fizycznie podmieniłaby manetkę plus ewentualnie kodowanie, Szczecin lub też Wrocław jako że marzec i kwiecień spędzę właśnie we Wro

                                    Pozdrawiam

                                    Komentarz


                                    • Szanowni Państwo - moze już było, ale ja nie wypatrzyłem na tym Forum.

                                      Zamarzył mi sie tempomat, więc myk, myk kierownica zdjęta, moduł ( 1K0 953 549 CQ więc midline - obsługuje kompa, tempomat, ale multikiery już nie) od spodu zdjęty, manetka stara poleciała w krzaczory, nowa wskoczyła na jej miejsce. Kupiłem tą "starego typu" - sporo tańsza była, a mi co tam jest namalowane "wisi kalafiorem", symbol manetki 1K0 953 513 A. Po zmontowaniu, zaprogramowaniu wszystkiego VCDSem, wesoło ruszam samochodem, a tu d... blada - nie działa. Czasu nie było żeby szukać, więc temat zawisł na kołku.
                                      Aż tu ostatnio znowu mnie naszło, wrzuciłem w Gógiela moje numerki i wyskoczyło mi cudowne rozwiązanie. Otóż okazało się że mam manetkę "starego typu", a moduł "nowego", przez co trzeba wykonać drobną modyfikację przy wtyczce manetki - w skrócie połaczyć dwa żółte kabelki i wpiąć je w pin nr 10.
                                      Link do objaśnienia obrazkowego


                                      Aha, jako żem jest z natury leniwy człowiek to połączenie kabelków wykonałem bez zdejmowania kierownicy, jedynie trzeba zdjąć osłony i moduł komfortu. Wtyczkę da się wypiąć z manetki i zhackować.

                                      Od tej pory wszystko gra i buczy Może komuś pomogłem, jeśli powtórzyłem to przepraszam.

                                      Komentarz


                                      • Grigorij0,
                                        ale było... :?
                                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                        poprzednie modele:
                                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez zukersss
                                          Witam,

                                          czy ktoś ma namiary na kogoś kto zamontowałby manetkę wersja z końcówką G w mojej OII ? manetkę już mam , moja octavia to wersja ambiente MY2008 , z tego co pisano w postach na forum jest duża szansa na to, że wystarczy dostawienie manetki plus kodowanie, w związku z czym potrzebuje namiaru na osobę która fizycznie podmieniłaby manetkę plus ewentualnie kodowanie, Szczecin lub też Wrocław jako że marzec i kwiecień spędzę właśnie we Wro

                                          Pozdrawiam
                                          Mogę Ci pomóc, ale w Warszawie.
                                          Mogę pomóc z VAG-owaniem, VCP i mechaniką. Warszawa i okolice. Własny warsztat na Białołęce - MonsterGaraż
                                          Samochody:
                                          Astra F cabrio Bertone 1,6
                                          O3 2,0TDI CKFC
                                          Była:
                                          O2FL 1,4TSI CAXA

                                          Komentarz


                                          • Witam
                                            Jest może ktoś z okolic Poznania lub Piły kto zna temat, podpowie jaki przełącznik kupić i podejmie się montażu tempomatu w wersji RS 2012r?
                                            Pytałem dzisiaj w ASO w Pile.
                                            Koleś za przełączniki zaśpiewał koło 400 zeta, robocizna może 300 ale najlepsze jest to, że mówił coś o wgraniu nowego steronika czy coś takiego. Podobno, czy jest potrzeba można to sprawdzić dopiero w czasie montażu i ma to kosztować 1000! :shock: Czy tylko mi się wydaje, że barana ze mnie robi czy tak może faktycznie jest?

                                            Komentarz


                                            • Ja za dołożenie tempomatu płaciłem 180 zł. Więc 1000 zł to cena z sufitu.

                                              Komentarz


                                              • pe_wee, spytaj kolegów w tym temacie: Forum - Octavia Club Polska spotkasz się, zeskanują pewnie auto i powiedzą co potrzeba.
                                                SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                                ​​​
                                                Grzegorz

                                                Moja Ambitna Czarnula

                                                Komentarz


                                                • Dzięki Panowie

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X